16 Aralık 2016 Cuma

Bulyonlu Yemekler ile Hünerlerinizi Konuşturun


Sofralarınızı daha lezzetli yemeklerle donatabilmek ve mutfakta hünerlerinizi konuşturmak için Knorr’un et suyu ve tavuk suyu bulyonlarını kullanabilir, harika yemekler hazırlayabilirsiniz.

Knorr bulyon, et suyu ya da tavuk suyu kullanılarak hazırlanan yemeklerde, yemeğe bunların lezzetini veren ve evde yemek yapmaktan hoşlanan kullanıcıların pratik ve leziz yemekler hazırlamasını sağlayan malzemelerdendir. Özellikle modern mutfaklarda sıklıkla kullanılan bulyonlar ile yapılan yemeklerin et suyu ya da tavuk suyu ile yapılan yemekler gibi lezzetli olduğu görülür. Bulyonlu yemekler sayesinde sofralarınızın çok daha enfes yemeklerle donanmasını sağlayabilirsiniz. Aynı anda birden fazla yemek hazırlamak zorundaysanız, yemeklerinize gereken özeni gösteremeyeceğinizden endişe etmeyin. Knorr bulyon kullanarak, tuz ve baharat oranı mükemmel, et veya tavuk tadı istediğiniz gibi, tam tadında tam kıvamında yemekleri çok hızlı bir şekilde hazırlama olanağına sahip olabilirsiniz.

Neredeyse tüm yemeklerde kullanılabilen et suyu ve tavuk suyu bulyonların yemeklere yoğun bir lezzet katması, aklınıza bulyonların zararlı olup olmadığı sorusunu getirebilir. Knorr bulyonlarda hiçbir koruyucu madde ya da yapay tatlandırıcı kullanılmadığı için bulyonlu yemeklerinizi gönül rahatlığıyla pişirebilir ve yiyebilirsiniz.

Sağlığa hiçbir zararı olmayan, lezzetli yemekler hazırlamanıza olanak sağlayan bulyonlarınızı tencere yemeklerinde, çorbalarda ve pilavlarda sıklıkla kullanabilirsiniz. Hemen her çorbada ve pilavda kullanabileceğiniz bulyonlar sayesinde ekstra tuz ve baharat eklemenize gerek kalmadan tuzu ve baharatı yerinde yemekler hazırlayabilirsiniz. Bunların dışında bulyonları, püreler ve salata soslarında da kullanabilirsiniz.

Sadece su içerisinde et ya da tavuk bulyonu eritip, hem pilavlarınızda, hem de salatalarınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Salatalarınız için değişik soslar hazırlamak istiyorsanız bulyonunuzu suyun içinde eriterek rahatlıkla salatalarınıza ekleyebilirsiniz. Üstelik salatalarınıza ek olarak herhangi bir baharat ya da tuz katmak zorunda da kalmazsınız. Böylelikle hazırladığınız tüm yemekler gibi salatalarınız da çok daha lezzetli bir hâle gelebilir. Çorbalarınız ve tüm sulu tencere yemeklerinizi pişirirken ise bulyonunuzu ayrı bir kapta su içinde çözdürmeniz gerekmez, doğrudan yemeğinize ekleyebilirsiniz. Bulyon, yemeğinizin suyunda kolayca çözünecek tüm tencereye dağılacaktır.

Yemeklerinize geleneksel bir tat katmak için üretim yapan Knorr, et ve tavuk seçiminde titiz davrandığı gibi üretim yerlerinin de hijyenik olmasına dikkat eder. Bu sayede tamamen sağlıklı bir ortamda hazırlanan bulyonları gönül rahatlığıyla mutfağınıza sokabilirsiniz.

Mutfağınızdaki en büyük yardımcınız olan et suyu ve tavuk suyu bulyonları; küp ya da jel formlarında satın alabilirsiniz. Tüm marketlerde bulabileceğiniz bulyonların kullanımı da oldukça pratik olduğundan, lezzetli yemekler hazırlamak istediğiniz her an bulyon kullanımı en doğru seçenek olarak karşınıza çıkar. Böylece evde hazırladığınız et suyu ya da tavuk suyu ile yapılan yemekler kadar lezzetli yemekler hazırlayabilirsiniz. Knorr bulyon ürünleri ve daha fazla ürün çeşidi hakkında detaylı bilgi alabilmek için www.herkessofraya.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Herkes Sofraya sayfaları ile sofralarınıza renk katacak pratik bilgilere ve tariflere de ulaşabilirsiniz.Hiç yorum yok:

Ordan Burdan Hayattan Bizim Usul Makarna' da