16 Kasım 2015 Pazartesi

Aşina Kebap Gaziantep Gezisi Bölüm 2


Gaziantep' e gidip de kebap yerine yöresel yemek isterseniz bu yazacaklarım tam da size göre demektir.  Bizim topu topu 2 günlük gezimizde açıkcası ben sulu yemek ya da çorba özlemi çektiğimi itiraf etmeliyim. Şehirde her yerde kebap ve tatlı yemeniz çeşitli lokantalar varken sulu yöresel yemek için pek de bir yer yok gibi. Biz yanımızdaki Sevgi arkadaşımızın önerisi ile dönüş uçağımızdan önce son akşam yemeğimiz için Aşina Kebap'ı tercih ettik. 

Ziyafet tadında bir akşam yemeği için tam da doğru adres oldu Aşina Gaziantep mutfağı. Benim gibi içli köfte sevdalısı biri için açılışın İçli Köfte ile olması kaçınılmazdı. Yukarıdaki fotoğraftan da anlaşılacağı üzere içi fıstık dolu ve lezzeti muhteşemdi. 


Yine Antep mutfağı denince ilk aklıma gelenlerden biri elbette Kuru Dolma. Kurutulmuş biber ve patlıcandan yapılan dolmalardan bir koca tencere yeseniz bile tadına doyabileceğinizi sanmıyorum. Farklı bir çok şeyin tadına bakabilelim diye  de azar azar sipariş edince hepsinin tadı damağımızda kaldı haliyle. 


 Ve başlı başına bir öğün gibi düşünebileceğiniz Yuvalama ya da Yuvarlama çorbası. İçinde yok yok çorbası. Minik minik köfteleri, nohutu, eti, yoğurdu ile çorba sevenlerin baş tacı edecekleri bir yemek. 

 Ekşili Saray Kebabı.


Ve son olarak da Simit Kebabı.

Ve diyeceğim o ki yolunuz Gaziantep' e düşerse Aşina Kebap adı aklınızda olsun. Hem yediğiniz yemeklerin lezzetinden hem de servis elemanlarının güleryüzünden memnun kalacaksınız.


2 yorum:

sevgiylegeziyorum dedi ki...

Ohhhh mis mis :) eline sağlık arkadaşım.

yemekyolculugu dedi ki...

Çok güzeldi çook:) Kalemine sağlık Yasemincim.