31 Aralık 2015 Perşembe

Huzurla Gel 2016

Her yıl biterken kısa da olsa  bir şeyler karalayıp veda etmek istiyorum. Neler yaptık, neler yapamadık da içimizde kaldı bir muhasebe yapayım istiyorum. Çok şükür geçtiğimiz yıl hayatımızdan çok şey götürüp  bize eskileri aratmadı. Sevdiğim iki adam dizimin dibinde, kâh gülerek kâh ağlayarak koca bir yılı daha birbirimize dayanarak bitiriyoruz. Önümüzdeki yıl hayatın bize hazırlıyor olduğu tüm sürprizlere hazırlıklıyız ve merakla bekliyoruz elbette.

Bizim küçük adamımız bu yıl bizi ve diğer herkesi büyük bir şoka uğratarak matematik alanında inanılmaz bir gelişme gösterdi. Okulların açılmasına birkaç hafta kala, öğretmeninin de üstün çabasıyla elbette, harika işler başardı. Henüz çok fazla paylaşıp dile getirmesek de önümüzdeki günlerde sosyal medya hesaplarımda konu ile ilgili çok daha detaylı paylaşımlar yapıp Tuğra için sağlıklı bir yol haritası çizmemize yardımcı olacak mecralara ulaşmayı deneyeceğim. Zira bugüne kadar bu yeteneğinin ne şekilde değerlenirilip eğitimine katkı sağlayabileceğimiz konusunda kimseden tatmin edici bir cevap alamadık. 9 yaşında  A-tipik otizm teşhisli bir çocuğun eline hiç kalem kağıt almadan geçmiş yılların Öss-Öys sorularını, hatta üniversitelerin yüksek matematik sorularını, hatta ve hatta üniversitelerin bitirme ve mezuniyette sorduğu soruları, ve daha da fazlası Tübitak Matematik Olimpiyatları sorularını çözebilmesi pek yaygın karşılaşılan bir durum olmasa gerek. Şu an okurken inandırıcı gelmese de durum bundan ibaret. Ufaktan ufaktan Fizik için de gelişmeler olduğunu söylemeden edemeyeceğim. Önümüzdeki yıldan en büyük dileğim güzel yürekli meleğimin önüne bu yeteneğini değerlendirme fırsatı sunabilen fırsatların çıkması.Biz bu yıl yine bolca gezip bolca birbirimize vakit ayırabildik ailece. Tuttuğumuz elin kıymetini bilip çokca şükrettiğim bir yıl oldu. Çokça da ağladım; hem ülkenin üzerindeki kara bulutlara, hem yorulup gücümü tükettiğimi sandığımda. Sonra içime bir umut tohumu atıldı, her şey daha güzel olacak, daha fazla çabalamamızı gerektirecek mucizelerle yolumuz kesişecek diye. Şimdi yazarken bile nazarlardan korkuyorum, sonuna kadar hayırlısıyla varmasını dilediğim hayallerim var bu yeni gelen yıla dair. Ve elbette bir dolu dileğim var gelecek yıldan. Tek tek hepsini yazmam, istemem mümkün değil burada ama ilk olarak aklıma gelenleri de yazacağım. Önümüzdeki yıl okuyup şükretmek dileğiyle elbette.
* İlk dileğim Tuğra' m için. Onun için iyi kapılar açılsın istiyorum. Eğitimine yön verebilecek bir rotası olsun istiyorum.
* Evimin, yuvamın huzuru en en en çok istediğim. Bugüne kadar bir sürü sıkıntıya rağmen kopmayan ellerimizin birbirine daha sıkı kenetlenmesi bir de. 
* Sevdiklerimin sağlıklı, mutlu ve can güvenliğinin yerinde olduğu bir yıl istiyorum.
* Kendi adıma geçtiğimiz yıldan çok daha fazla kitap okuyabilmek istiyorum. İnsanlardan daha çok kitaplara sığındığım, onlarla iç huzurumu bulacağım bir yıl diliyorum.
* Dostlarıma, arkadaşlarıma daha fazla vakit ayırabilmeyi isterim. Neşeli sofralarda keyifli muhabbetler eşliğinde güzel anılar toplamayı isterim.
* Kendi ailemin ve tüm insanlığın hayrına savaşların olmadığı, anne babaların ağlamadığı, evlatların hep güldüğü harika bir sene diliyorum tüm kalbimle.
* Veee son olarak da yıllardır beni ve blogumu takip edip yazmam için bana motivasyon olan tüm takipçilerime ve okuyucularıma harika bir yıl dilerim. 

Sevgiler… Selamlar…

1 yorum:

vişnap dedi ki...

Sevgili Yasemin yeni yıl huzurla gelsin ve huzurla mutlulukla geçsin her bir günü sana ailene sevdiklerine hepimize.Yakışıklı oğluna kocaman maşaAllah diyorum Rabbim her türlü nazarlardan korusun esirgesin canım yeni senen kutlu olsun sevgilerimle...