12 Şubat 2020 Çarşamba

Porselen Makyaj Yaparken Concealer ve Fondöten Seçimi

Doğru ve etkili bir makyaj yapmayı şüphesiz ki herkes ister. Kusursuz görünmek için iyi bir makyaj yapmanız gerekir ve bunu da ancak doğru malzemeleri seçerek gerçekleştirebilirsiniz. Porselen makyaj, cildinizin aydınlık ve pürüzsüz görünmesini sağlayan, öne çıkarmak istediğiniz detayları vurguladığınız bir makyaj tekniğidir. İstediğiniz kusursuz görünümü, porselen makyaj ürünlerini kullanarak elde edebilirsiniz. Cildinizin aydınlık ve tek bir renk tonunda görünmesini sağlayan porselen makyaj ile pürüzsüz bir cilt görünümüne kavuşabilirsiniz.

Porselen makyaj cildinde leke, yara izi ve akne gibi sorunları bulunanların özellikle tercih ettiği bir makyaj tekniğidir. Ancak günümüzde bu tip cilt sorunları bulunmayanlar da porselen makyaj tercih etmektedir. 

Porselen cilt makyajı için gerekli olan bazı makyaj malzemeleri vardır. Makyaj bazı, ten renginize uygun fondöten, ten renginizden 1 veya 2 ton açık kapatıcı (concealer), transparan pudra ve şeftali tonlarında allık; ihtiyacınız olan en önemli makyaj malzemeleridir. Özel bir gece ya da davet için hazırlanacak ve makyajınızı da buna göre şekillendirecekseniz takma kirpik etkili maskaralar, koyu tonlarda eyeliner, bordo ya da kırmızı tonlarda ruj tercih edebilirsiniz.Özel günlerde, davetlerde ya da sadece fotoğraf çekileceğiniz zaman porselen makyaj ile çok hoş bir görünüm elde edebilirsiniz. Ünlü yıldızlar, çok sık televizyonda görünen kişiler ve gelinler, porselen makyajla daha etkili bir görünüm yakalar.

 Correct & Conceal Camouflage Cream Palette, cilt kusurlarını kapatmak için kullanılır. Yüksek kapatıcılığa sahip olan ürün, cilt problemlerini ve renk dalgalanmalarını görünmez hale getirir. Correct and Conceal Camouflage Palette, fondötenin altına uygulanır. Yoğun dokusu sayesinde fondötenin yetersiz kaldığı cilt problemlerini kapatarak cildi makyaja hazır hale getirir.
Correct & Conceal Camouflage Cream Palette, cildin kusurlu bölgelerini kapatmak için fondötenden önce cilde uygulanır. Ürünün doğru kullanımı için renk ve cilt sorunu uyumuna dikkat etmen önemlidir. Ten rengi ile genel cilt problemlerini kapatabilirsin. Somon pembesi ile ciltteki soğukluğu ve göz altındaki morlukları nötr hale getirebilirsin. Yeşil renkle ciltteki kızarıkları kapatabilirsin. Mor rengi cildinde aydınlatmak istediğin bölgelere uygulayabilirsin. Sarı renkle ciltteki morlukları, turuncu renkle ise koyu lekeleri kapatabilirsin. Sonrasında fondötenini sürüp makyajın diğer adımlarına geçebilirsin ve Kamuflaj Paleti sayesinde bütün kusurlarını gizleyebilirsin.Derma Cover Serum Foundation ile yüzün daha kusursuz bir hal alır. Ürün, beğenmediğin cilt görünümlerini kolayca ve herhangi bir pürüze meydan vermeden kapatır. Farklı renk tonlarındaki tenlere kolay bir şekilde uyum sağlayan ürün, teninin daha canlı ve ışıltılı bir görünüm almasını sağlar. Vücut tipine göre seçtiğin üründe doğru tonu bulman istediğin görünüme kavuşma hızını ikiye katlar. Derma Cover Serum Foundation, yoğun kapatıcı özelliği sayesinde göz altında oluşan morlukları, çilleri, güneş lekelerini, sivilce izlerini ve daha birçok kusurun kapatılması için özel olarak hazırlanır.Tüm cilt tipleri ile uyumlu olan ürünü, hafif yapısı sayesinde günlük makyaj için de kullanabilirsin. Ayrıca profesyonel makyajın yanı sıra dizi ya da filmlerdeki oyunculara uygulanabilen makyajlar da kullanılabilen fondöten, ekran ışığının karşısında parlamaz. Tempolu bir yaşam tarzın varsa, kullandığın fondöten de buna ayak uydurabilmeli. Neyse ki, gün içerisinde makyaj tazeleyerek kusursuz görünümü devam ettirme gereksinimi artık tarihe karışıyor. Derma Makeup Foundation - Intense Cover, uzun süren kalıcı etkisi ile makyaj çantasının vazgeçilmez ürünü olmaya aday. Cilt üzerinde katman hissi vermeyen fondöten oldukça doğal görünüyor. Bunun nedeni formülünde bulunan faydalı mineraller. Doğal bir kil olan kaolin, magnezyum ve sodyum gibi minerallerden oluşan ve 2 farklı renk seçeneği bulunan Derma Makeup Foundation - Intense Cover, her cilt tipine uyum sağlıyor aynı zamanda da cilde ağırlık hissi vermiyor. Uzun süren kapatıcı etkisi ve cilde kazandırdığı canlılık ile iyi görünmenin hazzını gün boyu yaşayabilirsin.Güneş lekeleri, akne ve sivilce izleri gibi çeşitli cilt kusurlarının hepsini gizleyen Derma Makeup Foundation - Intense Cover, yüksek kapatıcı özelliğe sahip muhteşem bir ürün. Ter, nem ve zaman gibi etkenlerle ciltten kayıp gitmiyor. Kadife dokusu ince çizgileri yumuşatıyor ve sağlıklı bir cilt görünümü kazandırıyor. Özellikle de birden fazla ürün kullanmak istemiyorsan Derma Makeup Foundation - Intense Cover, senin için en doğru tercih olabilir.


Hiç yorum yok: