21 Mart 2021 Pazar

Hangi Yemek Masası Evinize Uyum Sağlar ?

Sıcacık buluşmaların, keyifli sohbetlerin gerçekleştiği sofralar elbette en şık mobilyalarla taçlanmayı hakediyor. Şık ve göz alıcı olmasının yanı sıra, işlevsel ve kullanışlı bir yemek masası takımı seçmek için de İder Mobilya’nın geniş yelpazeli ürün kataloğuna başvurmak da bu kıymetli anlarınıza yapılabilecek en güzel yatırımdır!

 

İster yeni bir ev kuruyor olun ister eşyalarınızı yeniliyor olun, bir evi dizayn ederken yapılan en sık hatalardan biri eşyaları sadece göz alıcılığına göre seçmektir. Oysa size belki de yıllar boyu eşlik edecek eşyalarınızın kullanışlı olması da en az görünüşü kadar önemli. Öyleyse gelin beraber uygun yemek masası seçimini nasıl yapabileceğimize göz atalım.

 

Mekanınızın Büyüklüğünü ve Şeklini Göz Önünde Bulundurun

 

Yenilikçi tasarımlarla dar mekanı şık ve göz alıcı hale getirerek değerlendirmek mümkün. Mekanınızın şeklini ve büyüklüğünü göz önüne alarak yapacağınız yemek masası seçimi size ve evinize pozitif enerji katacak. Uzun ve dar mekanlar için dikdörtgen, kare mekanlar içinse kare yemek masası seçmek sizin için iyi bir tercih olacaktır. Uygun şekil kadar hatta daha fazla önemli olan başka bir nokta da yemek masasının büyüklüğüdür. Mekanın genişliğiyle beraber kaç kişinin kullanacağı da bu seçim için önemlidir.

 

Alandan Tasarruf için Fonksiyonel Modeller

 

Günümüzde hızlı nüfus artışı ve şehirleşme ile beraber ev tasarımları da küçüldü. Bu küçülmeden en çok nasibini alan kısım da mutfak oldu. Siz de mutfağınızın küçüklüğü sebebiyle ek depolama alanlarına ihtiyaç duyuyorsanız çatal kaşık bölmeli yemek masası modelleri yardımınıza yetişecektir. Böylelikle hem mutfağınızda yer açabilecek, hem de sofralarınızı kurarken çatal kasıklarınıza daha kolay ulaşabileceksiniz. Çatal kaşık bölmeli fonksiyonel yemek masası modelleri, hem konforunuzu artırabilir hem de sizi düzene kavuşturur.

 

Alandan tasarruf için bir diğer seçenek ise açılıp kapanır yemek masası modelleridir. Nüfusu az ancak misafir ağırlamayı seven aileler için ideal olan açılır kapanır modellerdir. Bu yemek masası modellerini seçerek günlük kullanım sırasında alandan tasarruf sağlarken, misafiriniz gelince açarak oldukça büyük bir alan elde edebilirsiniz. Bir diğer alan tasarrufu seçeneği ise benchli modellerdir. Sandalyelerin kapladığı alandan tasarruf etmenizi sağlayan bench, aynı zamanda yemek odanıza şirin ve samimi bir hava katacaktır.

 

Yemek Masası için Denilince Akla…

 

Genelde akla gelen ilk malzeme ahşap olsa da günümüzde ahşapla beraber pek çok malzeme seçeneği var. Ahşabın sıcaklığını arayanlar için aynı görünümlü üstelik daha hesaplı yemek masası modelleri mevcut. Bununla beraber ısıya dayanıklı cam veya cam görünümlü lak panelle üretilmiş yemek masası modelleriyle modern ve estetik bir görünüm elde edebilecek, yemek odanıza şık ve derin bir hava katabilirsiniz. Malzeme seçiminde bir diğer önemli unsur ise odanızda bulunan diğer mobilyalardır. Koltuk takımıyla aynı malzemeden üretilmiş bir yemek masası seçmek odanızda büyük bir uyum yakalamanızı sağlayacaktır.

 

Takımınızı Seçerken Özgürsünüz

 


 

Yemek odanız için alışveriş yaparken beğendiğiniz masanın sandalyeleri zevkinize uymadı mı? O çok hoşunuza giden sandalyelerle beraber sunulan masa evinize uygun değil mi? Endişelenmeyin, evinize ve zevkinize en uygun masayı seçtikten sonra takımınızı istediğiniz sandalyelerle tamamlayabilirsiniz. Peki hangi sandalyeyi alacağınıza karar veremediyseniz? İsterseniz farklı farklı renklerde, modellerde hatta farklı materyalden imal edilmiş sandalye seçimleri yaparak özgürlükçü trendlere de uyum sağlayabilirsiniz. Dostlarınızla ve ailenizle keyifli zaman geçireceğiniz ortamın dizaynı, size huzur verecek zevkinize uygun mobilyalarla olmalıdır. İşte tam da bu noktada bol çeşitlilik ve farklı tasarımın bir arada bulunduğu İder Mobilya’yı ziyaret edebilir, bütçenize uygun yemek masası takımı fiyatları ile kaliteye ulaşabilirsiniz. En uygun, en fonksiyonel, en şık mobilyalar İder Mobilya’da sizi bekliyor


 

Hiç yorum yok: