30 Nisan 2021 Cuma

Meal Box ile Diyet Yapmak Artık Çok Kolay

 Diyet yapmak ya da fit kalmak için spor yapmak kadar sağlıklı ve doğru beslenmek de büyük önem taşıyor. Ancak diyet yapan birçok kişi menüleri hazırlamanın zorluğundan ya da tatsız olmasından şikayet edip, diyetten vazgeçiyor. Meal Box, uzman diyetisyeni ve gurme şefleri tarafından hazırlanan fit menüleriyle tüm önyargıları kırıyor ve günlük kalori ihtiyacını karşılayan lezzetleriyle, en sağlıklı şekilde kilo vermeye yardımcı oluyor.

 Kilo almak, özellikle içinde bulunduğumuz pandemi sürecinde birçoğumuz için kaçınılmaz hale geldi. Evde geçirilen uzun saatler, hareketsizliğe ve mutfakta daha fazla vakit geçirmeye sebep oldu. Diyet programlarının lezzetsiz bulunması, malzemelerin kolay temin edilememesi, her öğüne ayrı bir menü hazırlama zorunluluğu, evde ya da ofiste yoğun tempoda çalışanlar için diyet yapmayı zorlaştırdı. Alınan kilolarla birlikte sağlıksız beslenme kaygısı, hızlı ve zahmetsiz kilo vermeyi sağlayacak, alternatifi ve lezzeti bol diyet menü arayışlarına yöneltti.

 

Türkiye’nin lider paketli yemek markası Meal Box, artan talebe hızla yanıt vererek, diyet (fit) yemek paketlerini yeniledi. Uzman diyetisyen kontrolünde hazırlanan yemekler, porsiyonlar halinde, kişiye özel kaplarda ve son derece hijyenik koşullarda el değmeden paketlenerek kişinin bulunduğu adrese, isteğe göre sabah 07:00 ile 10:30 arasında kapıya teslim ediliyor. 10 günden 1 yıla kadar abone olunabilen sistemde kişiye, online olarak istediği zaman beslenme uzmanına danışma imkanı da sunuluyor.

 

3 farklı beslenme çözümü sunuyorlar


Fit menü paketlerinin kişinin günlük kalori ihtiyacı hesaplanarak hazırlandığını belirten Meal Box’ın uzman diyetisyeni Yunus Emre Barkırhan; “Diyet yemek anlayışını gurme ev yemekleri tecrübesiyle birleştiğimiz fit menü paketlerimiz, kahvaltısız 4 öğün, öğle yemeksiz 4 öğün ve tüm gün 5 öğün seçeneklerini içeriyor. Bu 3 farklı alternatif de 1200, 1500, 1800 ve 2200 kalori değerlerinden oluşan seçeneklere sahip.” dedi. 

Lezzetsiz diyet menüleri geride kalıyor

Bakırhan, “Diyet programları uygularken genellikle lezzetsiz ve sıkıcı gelen menüler, diyetin yarım kalmasına ve kişinin hedefine ulaşamamasına neden oluyor. Gurme şeflerimiz ile birlikte hazırladığımız menülerimizle, lezzetli ve çeşitli beslenerek de sağlıklı ve formda kalınabileceğini gösteriyoruz. Haftalık belirlediğimiz menülerimizde pancake, rosto ve külbastı gibi bilindik lezzetlerin yanı sıra pazılı uskumru pilakiye, prebiyotik lahana turşusu ve balkabağı sinkonta gibi farklı tatlar da bulunuyor.” dedi.

 

2 yorum:

Doludoljmutfak dedi ki...

Harika bir diet paketi zahmetsiz ve lezzetli ilgimi çekti .

Doludoljmutfak dedi ki...

Mesl box hem lezzetli hem pratik görünüyor ❗❗❗👍