8 Kasım 2009 Pazar

3 Çocuklu Bir Pazar Sabahı Kahvaltısı

Eveeet sıradan devam ediyoruz listemize, listede bu hafta büyük adamın asker arkadaşları vardı. Sevgili Tolga, eşi Kezban ve oğlu Tuna ; Talat, eşi Tülay ve minik prensesleri Tuğçe konuklarımızdı. Bir de unutmadan Kezban' ın karnındaki 6 aylık minik prens vardı.

Malum liste uzun olunca fazla ara vermeden ilerlemek gerekiyor, biz de uzun zamandır ağırlamak istediğimiz arkadaşlarımız için bir Pazar kahvaltısı hazırlayalım istedik. En son Tolga ve Kezban' ın evine 6 ay önce konuk olduğumuzda Kezban bizlere inanılmaz bir sofra hazırlamıştı. Ben yine akşam yemeği daveti yerine en sevdiğim öğün olan kahvaltıda ağırlamak istedim konuklarımızı. Bir de konuklar içinde iki de çocuk olunca çocukların en mülayim saatlerinin sabah saatleri olduğunu bilecek kadar tecrübeli bir anne olduğum için en sevdiğim sanırım.

Bu sabah kahvaltı menümüzde:

* Kahvaltılıklar
* Sosisli Rulo Milföy Börekler
* Elma Patates Dilimleri ( Actifry ile pişirdim )
* Közlenmiş kırmızı biber
* Acılı domates sosu
* Lor peynirli ve cevizli yufkalı kol böreği ( fotoğrafı yok ama en yakın fotoğraflı tarif gelecek )
* Frambuazlı damla çikolatalı parfe

Sosisli rulo Milföy börekler özellikle çocukların çok sevdiği lezzetlerden olduğu için genelde çocuklu davetlerde tercih ediyorum. Aslında bizim eve pek sık girebilen bir yiyecek değil sosis ( malum sağlıklı olmadığını artık hepimiz biliyoruz, hele ki son zamanlardaki GDO mevzuu çok ayrı bir postun konusu ) fakat nadiren de olsa alıyorum. Küçük adam da her çocuk gibi böyle pis ( !!! ) şeyleri maalesef ki seviyor. Alırken de mutlaka çok güvendiğim birkaç markanın ürünlerini tercih ediyorum. Küçük adamın Pınar aşkından çoook önceden bahsetmiştim o yüzden genelde de bu marka Pınar oluyor.


Frambuazlı damla çikolatalı parfe de havaların güzel gidiyor olmasından cesaret alıp denediğim bir tatlı oldu. Koca yaz yapmayıp da kışa günler kala yapmış olmam hayretlik birşey diye düşünmeyin, bugünkü sıcak havada iyi gitti. Tarifi yakında gelir.


Bizim haftasonu kahvaltılarımızın vazgeçilmezi kaymak elbette baş köşede. Ben asla ağzıma sürmem ama büyük adam da bayılır. Çarşambaları Aysun hanımdan gelen sütten topladığım tüm kaymakları bir güzel indiriyor mideye, ama bu defa marketten hazır maalesef. Bu kahvaltı sofrasında meyve tabağını da unutmak istemedim, malum domuz gribine karşı bol bol meyve tüketmemiz gerek.Yaz sonu yaptığım ve keşke çok daha fazlasını yapmış olsaydım diye hayıflandığım acılı domates sosu ve yine büyük adamın vazgeçilmezi tahin helvası. Ben kilo vermeye çalıştıkça etrafımda hep bu bu kilo aldırıcılar dolaşıyor aman Allahım...


Son olarak da reçeller, onsuz asla bir kahvaltı masası düşünülemeyen Nutella' mız ve yine yine yine büyük adamın meşhur Üzümlü Ballı Fındık Ezmesi.

Uzun masa başı keyfi yaptığımız ve sonrasında da çocukların tüm haylazlıkları eşliğinde bolca muhabbet ettiğimiz keyifli bir Pazar sabahı kahvaltısıydı. Başta Tuğra oyuncaklarını pek paylaşmak istemeyip biraz huysuzluk etmiş olsa da günün sonunu iyi toparladı. Arkadaşlarını öperek kapıdan uğurlarken '' Yine gel '' demeyi de ihmal etmedi benim yaramaz, huysuz ama dünya tatlısı küçük adamım.
Veee sıradaki hazır mısın? Kim mi? Listemde uzun zamandır sabırla sırasını bekleyen Bayan Baykuş'um. En kısa zamanda inşallah...
Herkese sağlıklı, bol kazançlı, neşeli bir hafta diliyorum.


Yorum Gönder