11 Nisan 2011 Pazartesi

Adaşımın Lokantası Hayatın Ta Kendisi

Bu ara bol muhabbetli evlere konuk olup, güleryüzlü hanımlarla gülüşüp harika lezzetler tadıyorum. Evet bu ara cidden çok zor durumdayım. Tam da kilo vermek için kendimi hazır hissetmeye başladığım zamanda olacak şey değil:)) Ama şikayetçi miyim asla değilim. Taşınma öncesi tüm keyfini çıkarıyorum bunun. Sonra okur okur iç geçiririm.
Geçtiğimiz haftalarda da Sevgili adaşımın evine, pardon lokantasına, davetliydik. Öyle bir hazırlanmış, öyle enfes tatlarla donatmıştı ki masayı hala fotoğraflara bakıp bakıp yutkunuyorum.
Pırasalı Kruasan Börekler , benim gibi pırasayla arası hiç hoş olmayan biri bile 2 tane yemişse gerisini siz düşünün.Portakal dilimleri üzerinde Yeşil Elmalı Kereviz Salatası, benim de daha önceden yaptığım bir salatadır. Yasemin de hem sunum olarak hem de lezzet olarak enfes yapmıştı.

Balkabaklı Cupcakeler,  o gün o masada yemediğim tek şey bunlar oldu. Haliyle yer kalmadı ama nasıl aklımda kaldı anlatamam size.


Kıymalı ve Mercimekli Muska Börekler, çıtır çıtır kaç tane yediğimi bile hatırlamıyorum bu güzellerden. Sonumu hiç iyi görmüyorum.Börülce Salatası

Krokanlı Çikolatalı Pasta, o gün bu pastaya çok daha uygun bir isim verildi Aylincim tarafından ama neyse bizim aramızda kalsın. Görüntü sanırım lezzetine dair size ipucu vermiştir, benim dememe gerek var mı?Bu kurabiyeler de benim giderken yapıp götürdüğüm Hurma Püreli Kurabiyelerim. Tarifi henüz blogda yok ama en kısa zamanda olacak.
Sevil'in Brownie Kurabiyeleri o gün masamızdaki lezzetler arasındaydı.


Ve de Ayşen' in Kadayıflı Mantarlı Böreği. Böylesine lezzetlerden tadıp da ertesinde diyete girmemek sanırım mümkün değil. Bir sonraki buluşmaya kadar yediklerimize dikkat edelim bari diyerek, günü sonlandırdık. Keyifli ve leziz gün için adaşıma sonsuz teşekkürler ediyorum tekrar. Bereketi, lezzeti ve kahkahası bol konukları hiç eksik olmasın yuvasından.
Yorum Gönder