27 Şubat 2014 Perşembe

Muzlu Magnolia Puding
Dışarıda yemek yemeyi seviyorum. Özellikle de eğer fırsatım varsa yeni mekanları ve yeni lezzetleri denemeyi de. Ve daha önceden gitmediğim bir yerde mutlaka garsona ya da mekan sahibine danışırım ne yememi önerirler diye. CookShop da Ankara'ya yerleştiğimizden beri sıklıkla gittiğim mekanlardan biri. Özellikle Gordion' daki şubesi. Buraya ilk gittiğim günden beri dikkatimi çeken tek şey herkesin masasında bebek mamasına benzer bir şeyler olduğu ve buzdolabında da gayet çekici tatlıların göz doldurduğu. Tadına bakınca bunu evde yapmanın mümkün olduğunu hatta çok daha iyi bir sonuç elde edebileceğimi düşündüm. İnternette kısa bir araştırma sonucunda birkaç farklı reçeteyi sentezleyip tahminimin ötesinde bir lezzete ulaştım. yedikçe yiyesi geliyor insanın, içinde krema olması da lezzeti katlıyor. 

Tatlının kökeni New York' taki  ' Magnolia Bakery' denen bir cafeye kadar uzanıyor. İnternette orjinal tarif olduğunu iddia eden bir sürü farklı reçete var. Henüz Magnolia Bakery' de yeme fırsatım olmadı ama ben de iddia ediyorum ki benim yaptığım CookShop' takinden çok daha güzel. Benden söylemesi, inanmayan hemen yapsın.
1/2 lt süt
125 gr toz şeker
2 tepeleme yemek kaşığı mısır nişastası
3 yumurta sarısı
3 yemek kaşığı tuzsuz tereyağı
1 tatlı kaşığı vanilya aroması ya da 1 paket vanilin
1 kutu krema ( 200 gr )
1 paket Ülker muzlu bebe bisküvisi
3 adet muz

1. Puding için sütün içine şekeri, yumurta sarılarını, nişastayı alıp topaklanmasını önlemek için sürekli karıştırarak pişirin.
2. Ocağın altını kapatıp içine vanilya aromasını ve tereyağını ekleyip mikserle karıştırın. Oda ısısına gelince içine kremayı da katıp
mikserle karıştırın. 
3. Bebe bisküvilerini rondodan geçirin. Muzları ince ince dilimleyin.
4. Kaselerin altına önce bisküviden biraz serpiştirin. Pudingden bir miktar döküp üzerine tekrar bisküvi ve muz dilimleri yerleştirin.
5. Son olarak yine puding döküp en üstünü de yine bisküvi ve muz dilimleri ile süsleyin. Soğuk olarak servis edin. 

Afiyet olsun

Yorum Gönder