21 Haziran 2018 Perşembe

Güneş Gözlüğüm Olmadan Asla
Yazın en vazgeçilmez parçası hepimiz için başka başkadır. Fakat çoğunluğumuz için güneş gözlüğü olmazsa olmaz listemizin en başındadır. Hele benim gibi açık renk gözlüyseniz  sadece yaz mevsimi değil yılın her dönemi yanınızdan ayıramazsınız. Evden çıkmadan önce çantamda cüzdanımdan önce kontrol ettiğim şey güneş gözlüğüm kesinlikle. Çoğu insan sadece aksesuar niyetine kullanırken aslında çok büyük bir ihtiyaç . Özellikle araba kullanırken güneş gözlüğünün olmadığını düşünemiyorum. Bu durum eşim için de geçerli. Güneşli bir günde uzun yol yapacaksanız arabanın konforu kadar gözlüğünüzün de kalitesi çok önemli bence. 

Biz eşimle güneş gözlüğü alırken genelde birlikte karar veririz. Yüz hatlarımıza ve en önemlisi de tarzımıza uygun modelleri seçmeye çalışıyoruz. Moda olandan ziyade bize yakışanı tercih ediyoruz ikimiz de.  Ve mutlaka  zararlı UV ışınlarına karşı %100 koruma sağlayan seçeneklere yoğunlaşırız. Birçok farklı markanın çeşit çeşit modelleri mevcut, bazen aralarından seçin yapmak cidden hiç kolay olmuyor. Kadın gözlük modellerinde daha bol çeşit ve model bulabilirken erkek güneş gözlüklerinde bazen seçenek daha az olabiliyor. Bu yüzden bizim tercihimiz dünyanın en iyi markalarının birarada olduğu büyük güneş gözlüğü satış noktaları oluyor. Yüz tipinize göre çekik, oval, damla, yuvarlak ya da köşeli modeller arasından da seçim yaparak bütçemizi de sarsmayan bir seçim yapıyoruz. Güneş gözlüğü alırken Türkiye genelinde satış ağı ve şubesi çok olan noktaları seçerseniz çok daha ekonomik ve doğru karar vermiş olursunuz bence. Hem markaların benzer modellerini birarada görüp seçim yapmanız kolaylaşır hem de satış sonrası memnun kalmazsanız karşınızda kurumsal bir satıcı bulursunuz. Atasun Optik bu anlamda bizim için başka yere yönelmeden gittiğimiz ilk adres.  Her zaman da memnun ayrılıyoruz. Atasun Optik' ten  erkek güneş gözlükleri modellerine bakarsanız ne kadar fazla seçenek olduğuna inanamazsınız. Ayrıca internet sitelerinden de güvenle alışveriş yapıyoruz biz. Siparişi verdikten 3 gün içinde elimizde oluyor ve yanında temizleme aparatları ile birlikte gönderiliyor. Ben hatta yazın  yoğun kullandığımız için hem kendi gözlüklerimi hem de eşimin gözlüğünü yaz sonu detaylı bakım ve temizlik için Atasun' a götürüyorum. Böylece aldığımız ürünün ömrü de uzamış oluyor.

Bu yıl özellikle erkek güneş gözlüklerinde çok zevkli modeller var. Şu köşeli modelleri mesela çok hoşuma gitti. Peşin fiyatına taksit seçeneği de aklımı çelmiyor değil. 
1 yorum:

MAVİANNE dedi ki...

gözlüğün pek yakışmış tatlım
bakım için gözlükçüye götürme işi ilginç geldi yapmak lazım demek ki
hımmm
sevgiler