10 Şubat 2011 Perşembe

Bir Demlik Çay Saati Sofrasında Buluştuk


Kızları benim evde ağırladığım günden beri böyle bir sofranın hayalini kuruyordum desem yalan olmaz. Şöyle marifetli hatunların donattığı bir masada kim olmak istemez ki? Hiç kimse hayır diyemez. Geçtiğimiz haftalarda Sevgili Sevil' in evindeki toplantıda da hiçbir lezzeti es geçmeden, yukarıda gördüğünüz her çeşidin tadına bizzat baktım. Sonradan aklım kalsın ve '' keşke'' demiyim diye kendimi feda ettim anlayacağınız:)

Yine keyifli, bol kahkahalı bir gün yaşadık. Elbette bu konuda en büyük puanı Zeynepciğime veriyorum, yıktı o gün ortalığı. Blog camiasının stand-up yıldızı ilan ettim onu ben. Hepimizin karnına ağrılar girene kadar güldürdü bizi.

Masada o gün neler vardı neler? Her gelen elinde mis kokulu lezzetlerini getirmişti, masa her kapı çalışında biraz daha renklendi, biraz daha iştahımızı kabarttı.


Sevilciğimin Yoğurtlu Karışık Sebze Salatası


Hilal' den Çilek Soslu Cheesecake


Tijen' in Cevizli ve Fındıklı Kurabiyesi


Betül' ün Krem Şantili Kurabiyesi ( Sıkma Kurabiye )


Sevil' in Arpa Şehriye Salatası


Güler Abla' nın Patatesli Ay Çöreği


Benim Sebzeli Dereotlu Muffinlerim ( bunların tarifi de yakında gelir )


Neval' in Portakallı Muhallebisi


Sevil' in Etimekli Patlıcan Salatası


Gülay' ın El Açması Pırasalı Böreği


Sevil' ciğimin Peynir Tabağı


Zeynep' in Çikolatalı Keki


Tümay' ın Mercimek Köftesi

 Tümay' ın Patates Böreği


Günün sonunda bu mutluluk pozunu da verip ayrıldık. Güler Ablamın halinden de anlaşılacağı gibi mutluluk sinmiş her birimizin yüzlerine. Sevilciğim bu keyifli ve bol lezzetli gün için tekrar tekrar teşekkürler ediyorum.


Yorum Gönder