3 Mayıs 2011 Salı

Sihirli Mutfak Çay Sofrası


Blog yazmanın en güzel yanı ne biliyor musunuz? Hayır bilemediniz, bu enfes lezzetlerle dolu çay masalarında bulunmak da çok keyifli ama o değil. Blog yazmanın en güzel tarafı güzel insanlar tanımak, onları gerçekten tanımak. O güzel insanların içinde en canımın içi Betülcüm var benim tanımaktan çok mutlu olduğum. Tanıdığım ilk günden beri beni hiç yanıltmadı. O kadar alışmışım ki sabah ilk çalan telefonla sesini duymaya, arayıp da '' öğlen evdeysen yemeğe sana geliyorum'' demesine; arayıp da evde bulamadığında meraklanıp telaşlanmasına bakalım onun yerine kimi koyacağım ben Ankaralarda ?Geçtiğimiz haftalarda ilkini benim evimde gerçekleştirdiğimiz toplantılarımızın durağı Betül' ün eviydi. Gerçi o gün sayı olarak çok eksiğimiz vardı fakat neşemizin, muhabbetimizin hiç eksiği yoktu. Menüdeki lezzetler de öyle söylemiyor mu sizce ?

Zeynep' in Elmalı KekiBetül' den Patates Salatası ; sunum ve lezzet olarak çok başarılı bir salataydı. Ben ki patates salatasını pek sevmem buna bayıldım diyebilirim. Üzerindeki sarımsaklı yoğurdun da bunda etkisi büyük elbette.Betül' ün Közlenmiş Biber SalatasıYine Betül' den İsotlu Kısır; bu kadar acılı bir kısırı ilk defa yedim.Günün en çok konuşulanı Betül'ün Salamlı Rulo Krepleri oldu. Tarifi burada.


Benim hazırladığım Mantarlı ve Biberli Börekler                                    


Gülay' ın Portakallı ve Lorlu Kurabiyeleri


Neval'in Susamlı Tahinli Kurabiyeleri.


Betül'ün hazırladığı Tez Pişti Tatlısı


Tümay' ın Brownie Kurabiyeleri. İlk fırsatta denemek için sabırsızlanıyorum bu tarifi. Lokum gibi kaç tane yediğinin farkına bile varamıyor insan. Tehlikeli yani aman diyim...Ve son olarak yine Betül' ün hazırladığı Pırasalı Kiş
Yorum Gönder