27 Mayıs 2008 Salı

Zayıflatan 10 Yaz Yiyeceği Neymiş Acaba?Şimdi başlığı görenler okumadan duramaz kesinlikle.Konu zayıflama, kilolar olunca kim ilgilenmez ki? Ben de bu yazıyı biraz önce internette Hürriyet'in sitesinden gördüm, sizinle de paylaşayım istedim.

İşte zayıflatan 10 yaz yiyeceği….


1) Salatalık: Düşük kalori ve yüksek su içeren salatalık, formda kalmanızı ve zayıflamanızı sağlar. Bir salatalıkta sadece 45 kalori var.

2) Kırmızı Üzüm : Bir kase kırmızı üzüm ortama 80 kalori içerir. Soğuk üzüm tatlı ihtiyacınızı karşılayan mükemmel bir seçim olabilir.

3) Yaz Salatası : Ağırlıklı olarak düşük kalorili yaz sebzeleri içeren yaz salatası kalori bakımından düşük, doyurucu ve zayıflatıcıdır.

4) Soğuk Filtre kahve : Kahvenizdeki kafein sizi canlandırır. Kaymaksız süt eklenmiş filtre kahve, kan şekerinizin normal kalmasına ve metabolizmanın çalışmaya devam etmesine yardımcı olur.

5) Izgarada Pişmiş Sebzeler : Mantar, soğan, dolmalık biberler, kabak, patlıcan, kuşkonmaz gibi sebzeleri ızgarada pişirin. Hem hazırlaması kolay hem de düşük kalorilidir. Hafif zeytinyağı ve az miktarda tuz ekleyerek yiyebilirsiniz.

6) Yağsız Patlamış Mısır : Mısır yağda yapıldığında kilo almanıza sebep olabilir. Ancak bir kase yağsız patlamış mısırda sadece 30 kalori ve 2 gram lif bulunur. Bu sayede sindirim sisteminizi güçlendirirken zayıflamış da olursunuz.

7) Yağsız Çeşnili Yoğurt : Serinlemenin en doğal yolu yoğurt aynı zamanda zayıflamanıza da yardımcı olur. Yağsız yoğurdun içerdiği karbonhidrat ve protein uzun süre tok hissetmenizi sağlar.

8) Şekersiz Buzlu Çay : İlk başta “şekersiz” tanımlaması size hoş görünmeyebilir. Kalorisiz doğal buzlu çayınıza taze meyve dilimleri ekleyerek içeriğinizi tatlandırabilir, yaz günlerini serinletebilirsiniz.

9) Karpuz : Bol bol karpuz yiyin. Su ve C vitamini bakımından zengin olan karpuzun bir kasesi veya suyu sadece 80 kaloridir.

10) Çorba : Midenizi yeni yapılmış ve biraz soğumaya bırakılmış domates çorbası ile yenileyin. Bir kase çorba 50 ila 100 kalori arasındadır ve zayıflamanıza yardımcı olur. 

Önümüz yaz, bence bu 10 maddeyi bir daha okuyalım…

Yazının tamamı için buraya tıklayın lütfen

Yorum Gönder