6 Nisan 2009 Pazartesi

Anasının Oğlu


Herkes girer mutfağa çocuğuyla da ben giremez miyim yani? Hadi dedim küçük adama '' Hazır ol,birazdan birlikte tiramisu yapacağız''. Garip garip baktı suratıma önce,ne demek istiyor annem acaba,diye düşündü herhalde yavrukuş.Sonra katıp tüm malzemeleri sütün içine kremasını birlikte hazırladık.Daha doğrusu ben ona gösterdim ne yapması gerektiğini,gerekli güvenlik tedbirlerini de alıp onu izlemeye aldım.Sonunda bu güzel kareler çıktı,çok eğlendi,arada elinden çırpma telini alıp kontrol etmeme bile izin vermek istemedi.Hatta piştidiğinde '' tamam oğlum,aferin.Daha fazla karıştırmana gerek yok'' dediğimde küçük çaplı sinir de oldu bana.Yani annesi madem çocuğa bir iş verdin,niye hemen elinden alıyorsun değil mi ama?

Karıştırma işi o kadar hoşuna gitti ki tiramisunun diğer aşamalarına iştirak etmek istemedi,ben hazırlarken o hala karıştırmaya devam ediyordu.Çocuğun mutfağa ilgisi varmış meğer,aşkolsun bana...


Kendime not:Bundan sonra Tuğra ile mutfağa daha sık girilip birlikte mamalar yapılacak.Bir sonraki hedef birlikte kurabiye yapmak olsun,hadi bakalım.
Büyük adama not: Bak gör oğlunun ne marifetli olduğunu da utan.Acaba seninle de mi benzer çalışmalar yapsak,belki sende de gizli kalmış cevher vardır.Ne dersin?


Yorum Gönder