4 Aralık 2008 Perşembe

Çikolatalı Truff

Uzun bir ara verdim mecburiyetten. Evin küçük adamı Tuğra'nın 2 aydır boğuştuğu bronşit tekrar nüksetti. Bu defa biraz fazla yıprattı onu, dolayısıyla da bizi. Nazlanmalar, ağlamalar, yemek krizleri, mızmızlanmalar derken bana ekran başına geçme imkanı bırakmadı.

Zaten paylaşacak yeni bir tarif  deneyecek vaktim de olmadı bu arada. Anne olanlar bilirler, çocuğunuz eğer hastaysa ve hiçbir şey yemiyorsa sizin de canınız ne yemek yemek ister ne de mutfağa girip yemek yapmak.


Önümüz bayram olduğu için ben de bu truflları tekrar hatırlatmak istedim. Geçen Şeker Bayramında annemlere ve kayınvalidemlere götürmüştüm. Herkes tarafından da çok beğenilmişti. Eğer sizler de bu bayram sevdiklerinize bu trufflardan yapıp şık bir tabak içinde götürmek isterseniz tarif BURADA.


Ben üstte fotoğrafta gördüğünüz şekilde jelatin ve kurdelayla süsleyip götürmüştüm. Süslü çikolata kutuları ya da hoşunuza giden herhangi bir şekilde de olabilir. İşte benden bu kadar, sizler de fikirlerinizi söyleyin bakalım daha neler yapılabilir bayramlarda büyüklerimize götürmek için.
Yorum Gönder