1 Haziran 2009 Pazartesi

Ağızda Dağılan Tatlar

Evet aynen böyle denmiş, ağızda dağılan tatlar. Cumartesi akşamüstü elime geçtiğinden beri durup durup aklıma estikçe dergiye açıp bakıyorum. Gerçekten çok içime sinmişti tüm yaptıklarım ama fotoğraflarda da o kadar güzel yansımış ki bir defa daha aynı heyecanı yaşadım diyebilirim. Ömründe eline yemek dergisi almamış büyük adam bile alıp satır satır okudu, baktı tariflere. Dün birlikte kahve içmek için buluştuğum en yakın dostlarım Evrim ve Lilyan da çok beğendiklerini söylediler ve benimle gurur duyduklarını. Aslında çok büyük birşey değil bu biliyorum, millet neler yapıyor ama benim için büyük. Çünkü 1,5 yıl öncesine kadar doğru dürüst kek bile yapamayan biri için bir dergiye tarif vermek bence önemli. Benim bu blog işini ve mutfağı ne kadar önemsediğimin ve yaptığım herşeyi ne kadar severek yaptığımın bir göstergesi.

Bana da itici bir güç elbette, artık çok daha iyilerini yapabilmek, daha farklı tariflere ulaşabilmek için çabalayacağım.Derginin çıktığını haber verdiğimden beri gidip benden bile önce dergiyi alan, mesajları ve telefonları ile beni mutlu eden tüm arkadaşlarıma ve dostlarıma teşekkür ediyorum. Dergide yayınlanan tarifleri de bir süre sonra sırasıyla paylaşacağım buradan. Eğer hala almadıysanız ne duruyorsunuz, hemen en yakın gazete bayiine.

Leziz Dergisi Haziran-Temmuz 2009 sayısı Çay + Kahve Zamanı köşesi için hazırladığım tarifler şöyle :

1- Haşhaşlı Çörek
2- Kabaklı ve dereotlu Börek
3- Çilekli Rulo Pasta
4- Vişne Soslu Islak Kek
5- İncirli ve Cevizli Sütlü Tatlı

Bu arada derginin Genel Yayın Yönetmeni İnci Özgöz Hanım' a da tekrar teşekkürlerimi gönderiyorum beni böyle hoş bir çalışmanın içine dahil ettikleri için.
Yorum Gönder