24 Haziran 2009 Çarşamba

Hellim Peynirli Kırmızı Biber Sarma ve Balkonda Kahvaltı Keyfimiz

Sıcaklarla başım fena halde bozuk, 2 gündür tansiyonum düşük ve kafamı kaldıramıyorum bir türlü. Sağolsun küçük adam da pek halden anlayan cinsten değil, ben ne zaman uzanıp dinlenmek istesem hemen tepeme tüneyip kendince oyunu başlatıyor. Aklı fikri sürekli parkta bahçede, yatırır mı beni hiç? Zaten yatacak durum da yok, Pazar günü küçük adamımın 3. yaş günü kısmetse. Her ne kadar bu yıl çok kapsamlı bir davet ve kutlama planlamamış da olsak yine de ufaktan telaş var. Aile içinde minik bir kutlama yapacağız eğer sıcaktan bayılmazsak.

Neyse tam bir haftadır ekranda Chokellalı Supangle görmekten sıkıldınız belki ama bu tarifle ilgili çok güzel yorumlar aldım, telefonla bile arayıp teşekkür edenler oldu. Çok sevindim bu kadar beğenilmesine, bizim evde artık başka puding vs. yapılamaz, eminim deneyenler de aynı fikirdedirler.

Eveettt bizim evimizin 4. odası dediğimiz balkonumuz. Bu yıl kendimize bir iyilik edip yaz başı stor perde yaptırınca balkondan daha fazla faydalanır olduk. Öğleden sonraları güneşten oturulamaz kadar sıcak olan balkon artık kahvaltı misafirlerimi bekliyor. İlk açılışı da geçtiğimiz hafta kızkardeşim Neslihan ve onun çok sevdiğim iş arkadaşı Umay ile yaptık. Öyle çok fazla birşey de hazırlamadım ama sohbetin muhabbetin keyfine diyecek yoktu. Hatta kahvaltı sonrası kahve + likör keyfimiz vardı ki görülmeye değerdi.

Bu hellim peynirli közlenmiş kırmızı biber sarmaları da masaya renk katsın diye yapmıştım aslında. Ama kızlar da çok beğendi ben de. Eğer benim gibi hazır konserveden yapacaksanız son dakikada hazırlanabilecek kadar kolay. Tarif bile vermeye gerek görmüyorum ama yine de kısaca yazayım. Bütün kırmızı biberleri boydan ikiye ayırıp içine ince kesilmiş bir dilim hellim peynirini yerleştirin ve sarın. Kürdanla da tutturup servis yapın. İşte bu kadar basit.
Yorum Gönder