7 Mayıs 2010 Cuma

Dolmabahçe Et ve Kebap Cevahir AVM

Pazar günü öğleden sonra Dolmabahçe Et ve Kebap' ta inanılmaz keyifli saatler geçirdim. Cevahir Alışveriş Merkezi içinde 5. katta yer alan Dolmabahçe açıkçası beni hem çeşitleri ile hem de harika lezzetleri ile büyüledi. En önemlisi de yöneticisinden servis elemanlarına kadar çok güleryüzlü hizmet veriyorlar. Bu bence hepsinden önemlisi. En nihayetinde iki lokma ile doyuyoruz ama beni bir kez daha yemek yediğim yere götüren şey orda gördüğüm güleryüzlü hizmettir. Bu anlamda tebrik ediyorum tüm ekibi.

Görüldüğü gibi salata bar çok zengindi; salata çeşitlerinin yanısıra bol zeytinyağlı çeşitleri önce göze hitap ediyor, sonra da tazeliği ve lezzetiyle mideye.

Ve minik enfes fındık lahmacunlarla açılışı yaptık. Güya karnımız tok, yiyecek yerimiz yoktu. Eeee bir de aç gitseydik ne olurdu bilmiyorum, gelen hiçbir çeşide hayır demeden hepsini tattık.

Tavuk kanatlardan tutun da kuru dolmalara, beytilere kadar yok yoktu masada. Daha birini tatmadan diğer çeşitler sunuldu önümüze. İnsan tok iken bu kadar yer mi yahu, olacak şey değil, yemeye doyamadık.

Sıra tatlılara geldiğinde midede yer kalmadı derken, bu enfes şeyleri tatmasak aklımızda kalırdı. Biz de ne yaptık, elbette hepsini tattık. Krem karamel kesinlikle tam benlikti, asla yumurta kokusu ve tadı olmayan tam sevdiğim gibiydi. Künefe ve fırın sütlaç da yine aynı keyifle yendiler. Hem kebap konusunda hem de tatlı konusunda gerçekten başarılı bir yer Dolmabahçe.

Veee günün en bomba tabağı aşağıda gördüğünüz bu Dolmabahçe Kebap. Izgara biftek arasında mantar sote ve kaşarla inanılmaz güzel bir yemekti. Hem eti çok iyi pişmişti, hem de içindeki mantarlı harç çok uyumlu idi etle.

Bu daveti organize eden Sevgili Değişik Tatlar Meloş' a, bizleri en iyi şekilde ağırlayan Cihangir Bey ve tüm ekibe özellikle Burçin' e teşekkürler ediyorum. Bizleri çok büyük bir evsahipliği göstererek memnun ettiler. Umarım onlar da çıktıkları bu yolda hep aynı kalitede ve lezzette devam ederler ve başarıları daim olur. Bir de elbette en yakın zamanda Anadolu Yakasında bir şube bekliyoruz.Bu da Zeynepcim, gün boyu yanyana yedik, içtik eğlendik. Cicim neşemiz hep daim olsun inşallah.
Yorum Gönder