3 Mayıs 2010 Pazartesi

Artık Benim de Bir Ekmek Yapma Makinem Var.

Uzun zamandır beklediğim görüntü işte buydu. Mutfağımda her ne kadar bir bardak koyacak dahi yer olmasa da onun yeri hemen hazır edildi. Yanında yöresinde ne varsa toparlanıp bu uzun vakittir beklenilen misafire yer açıldı. Bayağı bir zaman gittim geldim, baktım inceledim Essenso'yu. Gerçi annem de 2 yıldır bu makineyi kullanıyor ama benim olmadığı için nedense ona gittiğimde hiç elimi sürmedim, hiç bulaşmadım nasıl yapılıyor bu makinede ekmek diye. Sadece Pazar sabahları biz uyanmadan eve yayılan mis gibi ekmek kokusu beynimize işlenmişti.

Esse Mağazaları' nda ara ara bazı ürünlerde indirim yapılıyor. Bu makinenin de indirime girdiğini bildiğimden bekledim. Öyle çok büyük paralar değil ama nasılsa çok acil ihtiyaç değil diye ucuz almış olmanın keyfini de yaşayayım istedim. Sonra bir Pazar günü gazete ekinde indirim haberini alınca hemen harekete geçtim. Eeee artık bekleyecek sabır da kalmamıştı hani. Yemekbiz yazışma grubununa da haber salıp benim gibi habire gelen ekmek tariflerinden etkilenip ekmek makinesi alma niyeti olanları harekete geçirdim Sanırım Esse sayemde bayağı bir satış yaptı:)

Her gık dediğimde yardımıma koşan benim iyi yürekli kızkardeşim de sağolsun götürdü ablasını ve alıverdik makinemizi getirdik evimize. Neslihan getirip de ayarlarını da o gösterdiği için küçük adam hala '' Nettan tece aldı bunu'' diyip duruyor. Artık ne desem boş, teyzesi almış bir kere.

Evimize geldiğinden beri evdeki keyfi anlatmam yersiz elbet. Bir de kendimizi, fazla yemeyelim diye nasıl frenlediğimizi. Aslında kilo verme çabasında olan birinin yapacağı iş değildi bu ama oldu bir kere. Ölçüyü kaçırmadan, sağlıklı, katkısız ekmek yemenin bedeli yok. Hele de oğluşun sıcakken yediği her lokma içimin yağlarını eritiyor.

Makine alırken nelere dikkat edilmesi konusunda geçtiğimiz yıllarda Sevgili Devletşah çok güzel bir yazı hazırlamıştı. Eğer sizin de mutfağa böyle bir konuk almaya niyetiniz varsa bence bu yazıyı okuyun derim.

Sağlıklı, huzurlu, sorunsuz ve katkısız bir hafta diliyorum herkese.

Yorum Gönder