23 Mart 2009 Pazartesi

Tefal Actifry İle TanıştıkGeçen hafta mail kutuma gelen bir posta ile Tefal'in yeni ürünü Actifry'ın tanıtım toplantısına davet edildim.Aslında hem saati geçti hem de başka programım vardı.Fakat hem ürünü çok merak ettiğimden,hem de olayın hayal mekanlarımdan biri olan Whirlpool Mutfak Sanatları Akademisi'nde gerçekleşecek olmasından hareketle gittim.Cumartesi günü saat 16:00-19:00 saatleri arasında yaklaşık 16 yemek blogu yazarı arkadaş kendimiz pişirip kendimiz yiyerek Actifry'ı bizzat test ettik.
Firmanın ürün müdürü Zümrüt Tamer,diğer Tefal çalışanları,MSA şefi hep beraber bize verilen malzemelerle önce patates kızartması sonra çoban kavurma,peynirli muska böreği ve kabak tatlısı pişirdik.Yani anladık ki Actifry sadece 1 kaşıkla patates kızartan bir makine değil,çok geniş yelpazesi olan bir ürün.

Açıkcası bu tarz bir ürün tanıtımı çok hoşuma gitti benim.Ürünü tam 3 saat boyunca birebir kullanarak ve yaptıklarını tadarak hakkında çok fazla fikir sahibi oluyor insan.Kimseden duyduğu ile değil de gözüyle gördüğü ile tatmin oluyor yani.Bence birçok büyük firma bu tarz tanıtımları yapmalı,hatta artık büyük firmalar blogların ne kadar etkili olduğunun farkına vararak bunu başlattı bile.


Ben kendi adıma evimde yılda belki 1 defa kızartma yapan biriyim,sevmediğimden değil sağlıksız olduğundan.Yapacağım zaman da mümkünse fırında olmasına dikkat ediyorum.Actirfy ile yapılan patates kızartması benim hoşuma gitti,hem cidden 1 kaşık yağ ile yapılıyor,hem etraf yağ kokup batmıyor hem de pişme sonrası tüm parçalar sökülüp bulaşık makinesine girebiliyor.
Ama dünkü menüde benim favorim sanırım kuzu etli çoban kavurma oldu.Yanında verilen lavaş ekmeklerle enfes bir lezzetti.Tamamen yağsız bile yapılabilen sağlıklı ve besleyici bir yemek oldu.


Eğer ürün hakkında bilgi almak ve Actifry ile yapılabilecek yemek tariflerine ulaşmak isterseniz http://www.besleyicivelezzetli.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.
Yorum Gönder