4 Mart 2009 Çarşamba

Biraz da İnci Boncuk

Uzun zamandır yaptığım takıları hiç eklememişim buraya.Dün hemen fotoğraflarını çektim ve paylaşayım istedim. Bu en son yaptığım kolyem,çok sevdim ve de hemen taktım.Genelde yapıyorum ve uzun zaman takmıyorum.Bu durumda demek ki çok sevmişim.

Bu da yine aynı teknikle yaptığım diğer bir kolye.
Hala inciden vazgeçemedim görüldüğü gibi.Vazgeçmeyi de düşünmüyorum
Bu çiçekleri de çok sevdim.

Veee melek kolyem,bu da yine severek taktıklarımdan biri.

9 yorum:

neslihan erzincan özgür dedi ki...

Ellerine sağlık canım.hepsi çok şık ve güzeller.güle güle kullan.sevgilerimle...

Seda'nın Günlüğü dedi ki...

Yasemincim işte bende takı-kolye işini hiç denemedim ama mahmutpaşa da boncukların satıldığı hazineyi duymuştum, kim bilir ne kadar güzel şeyler vardır. Vaktim olsa sabahtan akşama kadar sıkılmadan dolaşırım herhalde :)Senin yaptıklarında çok başarılı olmuş, ellerine sağlık, güle güle kullan.
Ayberk'e hediye konusunda özür ne demek, gerçekten Tuğra'nın sevinmesi yeter bizim için. Düşünmen yeter...
Sağlıcakla kal

Adsız dedi ki...

Hepsi birbirinden güzel.Ellerine saglik. Bende boş kaldıkça yapıyorum, öylesine, kendime.

Arsalar İstanbul Emlak Platformu dedi ki...

'' Öğretmenim, tuvalete gidebilir miyim?''

Yukarıdaki cümle, öğrenim hayatımız boyunca sıkça sorduğumuz sorunların başında geliyor, değil mi? Yıllar sonra, Adıyaman'ın Gerger İlçesi, Kaşyazı Köyündeki Karük İlköğretim Okulu'ndaki manzarayı HaberTurk'te görünce; ' Meğer şanslı azınlıktanmışız ' dedim kendi kendime.

Evet, yanlış duymadınız. Ben ve bu yazıyı okuyan sen, şanslı azınlıktanız. Anadolu'da bir çok okulun türlü fiziki sorunlarını, öğretmen eksikliğini duyardıkta, insanın en temel ihtiyaçlarından birisi olan tuvalet ihtiyacını gidermenin başlı başına bir sorun olduğunu aklımıza getirmezdik. Onca yetersizliklere rağmen Karük İlköğretim Okulu'ndaki bu çağdışı manzarayı eğitim neferimiz Ahmet Elmacı sayesinde öğrendik.

HaberTurk'te yayınlanan ' Tuvaletsiz Okul ' haberi bizi harekete geçirdi. Hem gelecek nesillere kalıcı bir temizlik alışkanlığı kazandırmak hem de okullarımızın olmazsa olmaz bu fiziki zorunluluğunu hayata geçirmek adına; www.okulumuzatuvalet.org sitesi altında '' Okulumuza Tuvalet '' adlı projeyi hazırladık.

Karük İlköğretim Okulu'ndaki bu geri kalmış manzara ne ilk ne de son...Fakat bu olumsuz manzarayı düzeltmek bizlerin elinde. Karük İlköğretim Okulu'nda olduğu gibi Anadolu'nun birçok köyünde çocuklar sizlerin desteklerini bekliyor... '' Okulumuza Tuvalet '' projesi ile sizde bu harekete ortak olun...

www.okulumuzatuvalet.org
destek@okulumuzatuvalet.org

Betül KAVAL dedi ki...

Hepsi çok güzel yasemincim. Benimde böyle becerilerim yok işte :(

sevgiler

Bilun ŞEN dedi ki...

Çok hoş olmuşlar Yasemin'cim, ellerine sağlık. Güle güle kullan.. Çiçeklere bayıldım :)

pelince dedi ki...

Yasemin çok güzel hepsi ama bende melekli olanı daha çok sevdim..Ellerine sağlık..

Sevgilerimle...

Adsız dedi ki...

Hepsi birbirinden güzeller.Ama ilki ve beyaz incili çiçekli favorilerim oldu.Ellerine sağlık Yaseminciğim.Satıyor musun bu arada??

Saliha dedi ki...

ay hepsı harıka yasemın ya.. ben takı ypmıyorum uzun zamandır cıkarayım takı kutularımı özendım:)