6 Mart 2009 Cuma

Kahvaltı Önerisi-Sebzeli Omlet


Kahvaltı günün en güzel anı,hele de evde kalabalık varsa uzun saatler masa başı keyfi sürer gider.Bizim evde sadece haftasonları ya da kahvaltıya misafirimiz olduğunda yaşanabiliyor bu keyif.Çünkü yalnız başıma ne kahvaltı sofrası hazırlamak geliyor içimden ne çay demlemek ne de oturup iki lokma yemek.Öyle ayaküstü peynir ekmekle geçiştiriveriyorum bu en sevdiğim öğünü.O yüzden haftasonları benim için çok büyük keyif evdeki beylerden önce uyanıp mutfağa neşeyle girip kahvaltı sofrası hazırlamak.Onlar uyurken çayımı demleyip,masamı dilediğimce donatıp hatta bir de keyif çayımı içip başlıyorum şölene.Sonra büyük adamla küçük adam uyanıp -eğer hava çok soğuk değilse- fırına ekmek almaya giderlerken sonsuz keyifle arkalarından bakıyorum.Günbegün büyüyen küçük adam bakalım ne zaman tek başına gidecek ekmeğimizi almaya diye uzaklara dalarak.

Eğer keyfim gerçekten yerindeyse haftasonları mutlaka kahvaltılık çeşitleri yanısıra bişeyler yapmaya çalışırım.Ya minci tava olur masada,ya poğaça ya da kuymak.
Geçtiğimiz haftalarda da sebzeli omlet eşlik etti keyfimize.
Sebzeli Omlet:

Bol dereotunu incecik kıyıp içine kırmızı dolmalık biberleri de ince ince dilimledim.Üzerine 2 adet yumurtayı kırıp güzelce çırptım.Azıcık yağlanmış teflon tavada her 2 tarafıni da pişirdim.Yanında tazecik rokalarla servis yaptım.

Yine bir başka kahvaltıda da UNO dondurulmuş ürünlerle ziyafet çektik kendimize. Henüz denemediyseniz mutlaka elinizin altında bulunmasını tavsiye edeceğim ürünler bunlar,ben özellikle kruvasanlarını ve peynirli çıtkıtlarını çok sevdim.Aniden çıkıveren misafirler ya da ani oburluk krizleri için birebir ürünler.

Herkese keyifli kahvaltılar ve iyi haftasonları dilerim.

Yorum Gönder